Önce Eros şimdi Faruk | Kediyi okulun 5’inci katından atan kişi üniversite öğrencisi çıktı: Gözaltına alındı

“Eros” isimli kedinin İbrahim Keloğlan tarafından tekmelenerek öldürülmesinin yankıları sürerken bir hayvana şiddet iddiası daha gündeme geldi. Beşiktaş Levent’te bir okulda yapılan IELTS sınavı sırasında bir öğretmenin okulun kedisi Faruk’un 5’inci kattan attığı iddiası üzerine soruşturma başlatıldı. Başlatılan soruşturma kapsamında öğretmen denilen kişinin Ferhat A. isimli şahsın üniversite öğrencisi olduğu ortaya çıktı. Savcılığın talimatı üzerine Ferhat A. gözaltına alındı.

Başlatılan soruşturmada öğretmen denilen kişinin üniversite öğrencisi Ferhat A. olduğu ortaya çıktı.

Savcılığın talimatı üzerine Ferhat A. gözaltına alındı.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre; sosyal medyada bazı hesaplar üzerinden, “Geçtiğimiz günlerde yapılan Terakki Vakfı Okulları’nın Levent yerleşkesine IELTS sınavı için başka bir okuldan gelen öğretmen, sınav esnasında okulun sevilen kedisi Faruk’u 5. kattan aşağıya attı. Kediye ne olduğunu merak edip pencereye yönelen öğrencileri ise bir daha sınava girememekle tehdit etti. Kedi Faruk’un 2 bacağı kırık ve iç kanaması var, öğrenciler bulduğunda hayattaymış, ancak şu anda durumu ağır” diye paylaşımlarda bulunuldu.

Üniversite öğrencisi olduğu ortaya çıktı

Bu paylaşım üzerine savcılığın talimatıyla soruşturma başlatıldı. Çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, öyle bir olayın yaşanıp yaşanmadığını tespit etmek için harekete geçti. Yapılan çalışmalarda sınav sırasında kediyi 5’inci kattan atan kişinin Mimar Sinan Üniversitesi’nin felsefe bölümünde okuyan Ferhat A. olduğu ortaya çıktı.

Gözaltına alındı

Sınav günü görevli olduğu belirlenen ve kimliği tespit edilen Ferhat A., savcılığın talimatı üzerine gözaltına alındı.

Gözaltına alınan Ferhat A. işlemlerin ardından bugün adliyeye sevk edilecek.

Kedi Eros


İstanbul Başakşehir’de bir sitede bakılan Eros adlı kedi, aynı sitede yaşayan İbrahim Keloğlan tarafından yılbaşı gecesi tekmelenerek öldürülmüştü.

Keloğlan’a 1 yıl 3 ay hapis cezası verilmiş, hükmün açıklanması ise geri bırakılmıştı. Bu ceza üst mahkeme tarafından bozulmuştu.

Kararın bozulmasının ardından devam eden yargılamanın ilk duruşmasında Keloğlan bu kez kasten hayvan öldürme suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eros adlı kediyi ödüren zanlıya verilen cezaya savcının itiraz edeceği öğrenildi.

TIKLAYIN-Eros’u katleden İbrahim Keloğlan’a “iyi hal indirimi”nden 2 yıl 6 ay hapis cezası

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x